Якщо не платити по кредиту — відповідальність при несплаті та штрафи

Чи можна не платити за онлайн позиками?

 

Оформляючи договір кредитування з МФО позичальник несе повноцінну відповідальність по виконанню його умов, незалежно від способу його укладення. Юридичну основу відповідальності закріплює прописана в нормативних актах процедура дачі згоди і підтвердження повного ознайомлення з нюансами угоди. Фактичний підпис, що застосовується в звичних умовах тут замінює  електронний аналог власноручного підпису. Останнім по суті є текстовий, або числовий код з СМС, що відправляється на мобільний телефон користувача на завершальному етапі процедури оформлення.

3 рекомендовані позики

CCloan
✔️

Перший кредит
безкоштовно

Так


Максимальна сума

1500 ₴


Мінімальна сума

100 ₴

✅ Отримати позику
ЕГроши
✔️

Перший кредит
безкоштовно

Так


Максимальна сума

7000 ₴


Мінімальна сума

100 ₴

✅ Отримати позику
манивео
✔️

Перший кредит
безкоштовно

Так


Максимальна сума

15000 ₴


Мінімальна сума

50 ₴

✅ Отримати позику

Про штрафи та відповідальність

 

При несвоєчасному погашенні заборгованості Кредитор застосує штрафні санкції за прострочення платежу. Позикодавець йде на поступки і надає додатковий час на повернення боргу, після надання клієнтом поважних причин відсутності платежу. При ігноруванні звернень і небажанні клієнта вирішити проблему, кредитором застосовується штраф за несвоєчасне погашення. Його розмір визначається кредитором і вказаний в оферті.

штраф при просрочке кредита

Інформація про прострочення передається в БКІ, що погіршує кредитну історію позичальника. Якщо проблемний боржник не йде на співпрацю, його справа може бути передана колекторам. Процедура стягнення боргу у колекторських агенств відрізняється наполегливістю і може принести дискомфорт вам і близьким людям у зв’язку з відправкою на телефони та поштові адреси повідомлень з нагадуваннями про заборгованість. При подальшому ігноруванні справа може бути передана до суду.

 

Про розмір і термін платежів Кредитор повідомляє позичальника в особистому кабінеті сервісу, по телефону, або електронною поштою, що зазначені в анкеті при реєстрації. Робіть платежі вчасно, не допускайте прострочень – це збереже вашу фінансову репутацію і дозволить отримувати наступні позики на вигідних умовах за програмами лояльності.

Кредит с плохой кредитной историей — как оформить

Що робити, якщо немає грошей на оплату кредиту

 

При виникненні ситуації, коли позичальник передбачає неможливість своєчасного погашення заборгованості, настійно рекомендується не пускати все на самоплив, а скористатися легальними можливостями та інструментами, що дозволяють позитивно вирішити питання, до них відноситься:

 

  • Пролонгація (продовження терміну дії позики).
  • Рефінансування.
  • Реструктуризація.

 

Перший пункт пропонується більшістю МФО і дає можливість продовжити термін дії договору на певний термін. Його недолік-необхідно погасити відсотки, що набігли до моменту ініціації опції. Рефінансування — це погашення чинного кредиту іншим, бажано з більш вигідними умовами. В даному випадку допоможуть залучення поручителів або надання в заставу належного вам майна. Якщо немає можливості провести перші дві позиції, необхідно вступати в переговорний процес з кредитором, який дозволить реструктуризувати заборгованість. Це дозволить банку або МФО мінімізувати втрати шляхом отримання обумовленої частини суми схваленої позики, а боржнику зберегти репутацію.

Наш експерт
Володимир Федорук
Володимир Федорук
Фінансовый аналітик, досвід роботи з українськими банками та МФО - з 2012 року.
Задати запитання
Подписаться
Уведомить о
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Русский Русский Українська Українська
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x